Competition Structure & Results

Men Open

Heats

Sunday 11th October | 12:00 – 12:45

HEAT 1 – Results
Max Cuckney
Mikey Bland
Matty Muncey
Ryan Peacock
Stefan Neale
Martin Konicek
HEAT 2 – Results
Liam Peacock
Kieran Owens
Matt Branston
Ethan Marston
Matt Crowhurst

Final

Sunday 11th October | 17:15 – 18:00

Matty Muncey
Matt Branston
Mikey Bland
Kieran Owens
Max Cuckney
Liam Peacock

Results

1st Place – Liam Peacock
2nd Place – Kieran Owens
3rd Place – Matty Muncey

Men Amateur

Heats

Sunday 11th October | 10:45 – 12:00

HEAT 1 – Results
Denis Wright
Matthew Jones-Parry
Charlie Cobble
Ben Collier
James Mead
Jason Green
HEAT 2 – Results
Kent McLaren
Stephen Spencer Chapman
Alex Tealdi
Josh Richardson
Stephen Titov
Rikki Baird

Final

Sunday 11th October | 16:30 – 17:15

Charlie Cobble
Alex Tealdi
Matthew Jones-Parry
Stephen Spencer Chapman
Denis Wright
Kent McLaren

Results

1st Place – Kent McLaren
2nd Place – Denis Wright
3rd Place – Stephen Spencer Chapman

Women Open

Heat – Results

Sunday 11th October | 10:15 – 10:45

Results
Eve Smith-Lang
Izzy Goode
Charlotte Docherty
India Laverack

Final

Sunday 11th October | 16:00 – 16:30

Eve Smith-Lang
Izzy Goode
Charlotte Docherty
India Laverack

Results

1st Place – Izzy Goode
2nd Place – Eve Smith-Lang
3rd Place – India Laverack

Women Amateur

Heat

Sunday 11th October | 09:30 – 10:15

Results
Shaina Cannon
Laura Siebring
Karena Clayton
Zane Muizaraja
Yiqing Wang
Lucy Dean
Sophie Crowhurst

Final

Sunday 11th October | 15:15 – 16:00

Shaina Cannon
Laura Siebring
Karena Clayton
Zane Muizaraja
Yiqing Wang
Lucy Dean
Sophie Crowhurst

Results

1st Place – Laura Siebring
2nd Place – Karena Clayton
3rd Place – Shaina Cannon

Masters

Heat

Sunday 11th October | 09:00 – 09:30

Results
Adrian Clayton
Michael Stoyko
Jim Elliott
Ashley Mead Daniel Taylor
Ashley Mead

Final

Sunday 11th October | 14:45 – 15:15

Adrian Clayton
Michael Stoyko
Jim Elliott
Daniel Taylor
Ashley Mead

Results

1st Place – Adrian Clayton
2nd Place – Michael Stoyko
3rd Place – Daniel Taylor

Junior Open

Heats

Saturday 11th October | 17:00 – 18:30

HEAT 1 – Results
Callum Smith
Kieran Saunders
Kieran Smith
Billy Palmer-Cooper
Ryan Marston
Heat 2 – Results
Casper Ahlers-Diver
Bertie Whaley
Tommy Osmond
Drew Morgan Smith
Jacy Williams
Heat 3 – Results
Ethan Bull
Callum Saunders
Tane Harper
Cavan Bull

Last Chance Qualifiers

Sunday 11th October | 08:30 – 09:00

LCQ 1 – Results
Billy Palmer-Cooper
Tommy Osmond
Cavan Bull
Ryan Marston
LCQ 2 – Results
Kieran Smith
Drew Morgan Smith
Tane Harper
Jacy Williams

Final

Sunday 11th October | 13:45 – 14:45

Billy Palmer-Cooper
Kieran Smith
Kieran Saunders
Bertie Whaley
Callum Saunders
Callum Smith
Casper Ahlers-Diver
Ethan Bull

Results

1st Place – Billy Palmer-Cooper
2nd Place – Callum Smith
3rd Place – Kieran Saunders

Junior Amateur

Heats

Saturday 11th October | 15:30 – 17:00

Heat 1 – Results
Haroldas Tunikas
Amber Flegg
Max Penney
Teo Fletcher
Max Trigwell
Kit Crowhurst
Heat 2 – Results
Darcey-Jane Williams
Maxwell Smith
Poppy O’Toole
Alvaro Fletcher
Romy Trigwell
Oliver Bonarski
Heat 3 – Results
Marley O’Toole
Harper Williams
Emily Reid
Taylor Bonarski
Armandas Pocevicius

Last Chance Qualifiers

Sunday 11th October | 08:00 – 08:30

LCQ 1 – Results
Teo Fletcher
Romy Trigwell
Kit Crowhurst
LCQ 2 – Results
Armandas Pocevicius
Max Penney
Max Trigwell
Emily Reid
Alvaro Fletcher

Final

Sunday 11th October | 12:45 – 13:45

Teo Fletcher
Armandas Pocevicius
Amber Flegg
Maxwell Smith
Harper Williams
Haroldas Tunikas
Darcey-Jane Williams
Marley O’Toole

Results

1st Place – Marley O’Toole
2nd Place – Harper Williams
3rd Place – Haroldas Tunikas